רשת הצללה לחקלאות: מאפיינים ושימוש

רשתות צל הינן פתרון יעיל, פשוט וזול המספק הגנה מפני קרני השמש וקרינת UV. רשתות צל מתאימות למגוון רחב של שימושים כגון: הצללה של פינות ישיבה, גינות פרטיות וציבוריות, הגנה על צמחייה ועוד.

רשת הצללה לחקלאות הינה מוצר נפוץ מאוד הנועד להגן על גידולים מפני נזקים שונים, ולספק תנאי גידול נוחים בהתאם לסוג היבול. חברת "ירושלמי תעשיות חבלים" המתמחה בייצור ושיווק מוצרי טקסטיל מזה 60 שנה, מציעה מגוון רשתות הצללה המתאימות לשימושים שונים בענף החקלאות בגדלים שונים ובהתאמה אישית על פי דרישת הלקוח.

רשת הצללה לחקלאות

רשת הצללה לחקלאות – מאפיינים:

כאמור, רשת הצללה הינה פתרון יעיל, חסכוני ופשוט המסייע לחקלאי להגן על הגידולים במהלך כל ימות השנה. רשתות הצללה המיועדות לענף החקלאות שונות מרשתות הצללה המיועדות לצרכי הצללה בשטחים עירוניים. זאת כיוון שהן נדרשות לעמוד במאמצים גדולים מאוד שמקורם ברוחות העזות הנושבות בשטחים הפתוחים.

יחד עם זאת, רשת צל לחקלאות מאפשרת סינון של עוצמות קרינה גבוהות העלולות לפגוע בהתפתחות התקינה של הגידולים. בנוסף, היא מסייעת בהגנה מפני ציפורים, מזיקים ותנאי מזג אוויר קיצוניים כמו: קרה, ברד, רוחות עזות ושרב.

יתרונות השימוש ברשת הצללה לחלקאות:

לשימוש ברשתות הצללה בענף החלקאות יתרונות רבים, בניהם: חיסכון במי השקיה והפחתת הפגיעה בסביבה ע"י הפחתת השימוש בריסוסים וכימיקלים שנועדו לקטילת חרקים. בנוסף, רשתות הצללה לחקלאות מאפשרות לחקלאי לשלוט על איכות וכמות האור המועברים לגידולים, ועל ידי כך ליצור תנאים מיטביים לשיפור תנאי הגידול והתוצרת הסופית.

סוגים של רשתות הצללה לענף החקלאות:

קיימים סוגים שונים של רשתות המיועדים לשימושים שונים בענף החקלאות.
ישנן רשתות בעלות חורים ברמת צפיפות משתנה, כך שהחקלאי יכול לבחור את סוג הרשת לפי רמת צפיפות החורים הנדרשת. זאת בהתאם לכמות האור שלה הוא זקוק לצורך יצירת תנאים אידיאליים לגידול הספציפי, ובהתאם לגודל המזיקים שמפניהם הוא מגן על הגידולים.

בנוסף, ישנן רשתות במגוון צבעים אשר גם הן מאפשרות לחקלאי לשלוט בעוצמת האור המגיעה לגידולים. כך למשל רשתות בצבעים בהירים שאינם בולטים לעין מגבירות את שיעור האור המגיע לגידולים, ורשתות בצבעים בולטים יותר כמו אדום וכחול משנות את הרכב ופיזור האור העובר דרכן.

אצלנו בחברת "ירושלמי תעשיות חבלים" תמצאו מגוון רחב של רשתות הצללה לשימושים שונים, ובניהם גם רשתות הצללה לחקלאות במגוון סוגים.