לייעוץ והזמנות חייגו 03-9364713     |     תקנון האתר    |     הגעה למפעלינו בא.ת ברקן בתיאום מראש בלבד

  1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. מקרמה
  6. /
  7. חבל מקרמה

חבל מקרמה

אם נרצה לקבל מראה טבעי ומעט מחוספס נבחר חבל מקרמה על פני חוטים. חבל מקרמה ידוע כעבה יותר בהשוואה לחוטים, הוא עשוי 3 גידים בעובי שונה ומשמש בעיקר ליצירת פריטי נוי כמו לוכד חלומות או אביזרי אופנה. אם טרם עבדתם עם חבל למקרמה ותרצו כעת לפתח את הטכניקה שלכם – אנחנו נסביר כאן איך מחשבים את האורך של החבלים בכל יצירה. 

אחת השאלות הנפוצות ביותר בענף המקרמה היא האורך של החוט. לא נרצה לגלות באמצע הפרויקט שלא נותר לנו חוט ובאותה המידה גם לא נרצה לסיים את הפרויקט עם עודף שיגרום לבזבוז מיותר של חבל מקרמה יקר. 

איך מתכננים נכון אורך של חבל מקרמה לבן?

על מנת לתכנן נכון את אורך החבל יהיה עלינו לקבוע מראש את האורך של המקרמה שנרצה לייצור, את כמות הקשרים, את הצפיפות ואת העובי והסוג של החבל. כאשר נתייחס מראש לכל הפרמטרים הללו נצליח לחשב מראש כמות נכונה של חבל מקרמה ולמנוע בזבוז. ככל שהפרויקט יותר גדול וכולל מספר רב של קשרים, כך נזדקק לחבל ארוך יותר. 
חבל מקרמה ורוד
לרוב, ההמלצה היא על חישוב אורך החבל לפי מכפלה של אורך היצירה ב-3.5. אם הדגם כולל כמות גדולה של קשרים כדאי לחשב את אורך החבל לפי מכפלה של 4 או 6 מהאורך הסופי של הפריט. אל תשכחו להוסיף עוד 10% חבל לחישוב בכדי למנוע מצב בו אתם תקועים רגע לפני סיום ללא חבל. שאריות של חבל או חוט לא זורקים אלא מרכזים יחד ליצירה של מחזיק מפתחות או משחק לחתול או לילדים. 

טיפ לבחירה נכונה של צבעים

תמיד נרצה להתחיל כל פרויקט מקרמה חדש בתכנון של הדגם המבוקש. אם תקבעו מראש את השימוש של הפריט ואת המקום בו תתלו אותו בבית תצליחו לבחור נכון בצבעים מתאימים. התבוננות בצבעים הבולטים בחדר בו תרצו לתלות את המקרמה תסייע בהרכבת פלטת צבעים מתאימה. כך תצליחו להגיע מראש אל החנות כאשר אתם יודעים באלו צבעים להתמקד. 
אם אתם מתלבטים כיצד לשלב נכון צבעים כדאי לעיין בפלטות צבעים שאפשר למצוא אונליין. שלבו מספר גוונים של חבלים בכל יצירה ותקבלו מראה מעניין ומעוצב. 


מאמרים מומלצים

מעוניינים בהתקנת רשת צל אצלכם במרפסת או בגינה? כאן תמצאו את כל מה שצריך לדעת בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה.
עם מתקן סגירת חורף למרפסת אותו מתחם חיצוני שמשמש אתכם בימי הקיץ יוכל לשמש אתכם בכל חודשי השנה...
אם אתם מעוניינים ללמוד על בד יוטה הגעתם למקום הנכון. תמצאו כאן הסבר אודות הבד, מקורו והשימושים הנפוצים.
טואול - בניית אתרים