לייעוץ והזמנות חייגו 03-9364713     |     תקנון האתר    |     הגעה למפעלינו בא.ת ברקן בתיאום מראש בלבד

  1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. מקרמה
  6. /
  7. מקרמה

מקרמה

היכן התפתחה מלאכת המקרמה?

אם הגעתם לכאן אתם ככל הנראה מחפשים מידע על מקרמה או מעוניינים לרכוש חוטי מקרמה איכותיים במחירים שווים לכל כיס. טרנד המקרמה החזיר לאופנה מלאכת יד שהייתה שמורה במשך זמן רב רק למעט מאוד נשים. יצירות מקרמה מצליחות להכניס אל הבית סגנון, אווירה ביתית חמימה ולהפוך אותו למיוחד במינו. הבסיס ליצירות הוא חוטים אותו אורגים, קושרים ושוזרים בטכניקה מיוחדת.

 

העולם המערבי מייחס את ראשית המקרמה לאורגים ממוצא ערבי שחיו במאה ה-13. הם נהגו לקשור יחד שאריות חוטים בשולי הבדים על מנת להפוך את התוצר הסופי לדקורטיבי יותר. אל מגבות, רעלות, צעיפים ושטיחים נוספו יצירות מקרמה. כאשר הנוצרים הצליחו להביס את האימפריה המוסלמית ובית אומיה הגיעה מלאכת המקרמה גם לספרד וממנה התפשטה אל שאר מדינות אירופה. בשלהי המאה ה-17 יצירות מקרמה הגיעו את חצר בית המלוכה באנגליה.

מקרמה בצבע לבן

ידעתם שבמהלך המאה ה-19 מלחים בריטים ואמריקאים מכרו יצירות מקרמה שהם יצרו במהלך שעות המנוחה שלהם בים? הם עמלו במהלך ההפלגה כולה על היצירות מתוך מטרה למכור אותן כאשר יגיעו אל החוף. כך הופצה מלאכת המקרמה אל מדינות רחוקות כמו סין. במהלך השנים מלאכת המקרמה התפתחה והחלה משמשת ליצירת ערסלים וחגורות.

בשנת 1882 המקרמה הפך פופולרי במיוחד כאשר נכתב והופץ ספר הדרכה שהסביר לקוראים בצורה מפורטת כיצד מכינים מחוטים קישוטים מרהיבים לתלבושות, לווילונות ולמפות. ברוב הבתים הוויקטוריאניים היו פריטי מקרמה. 

 

שנת 1970 הביאה פריחה מחודשת אל התחום. אותה טכניקה ישנה של אריגה וקשירה משמשת שוב להכנת שטיחי קיר, בגדים, מפות, וילונות, מתלים ושאר חפצי נוי. העולם המודרני הצליח לפתח את שיטות הקליעה והאריגה ואפשר גם עיצוב של תכשיטים מחוטים.

 

איך מתחילים?

 

על מנת ללמוד איך לייצור בעצמכם שטיחים, חגורות, מתקני לעציצים וגם תכשיטים מחוטי מקרמה, כל שעליכם לעשות זה לצפות במספר סרטוני הדרכה או להשתתף בסדנה. במבט ראשון זה נראה מסובך אבל אחרי שתתרגלו מעט ותקלטו את השיטה תגלו שזה פשוט מאוד. יש ליצירת מקרמה השפעה חיובית על מצב הרוח וההרגשה הכללית. 


מאמרים מומלצים

התקנה של רשתות צל אינה דורשת קבלת היתרי בנייה. מצאתם לעצמכם פתרון מהיר, יעיל ונגיש להצללה של שטחים קטנים וגדולים.
עם מתקן סגירת חורף למרפסת אותו מתחם חיצוני שמשמש אתכם בימי הקיץ יוכל לשמש אתכם בכל חודשי השנה...
פתרונות סגירת מרפסת מאפשרים שימוש במתחם החיצוני בכל חודשי השנה. עם יריעות שמשונית שמקיפות את הפרגולה המרפסת הופכת בקלי קלות למתחם סגור
טואול - בניית אתרים